Sinem Yazıyoor Editörü

ABD ve Rusya Arasında İmzalanan Anlaşma Askıya Alındı

eklendi

Geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkan Vladamir Putin Amerika Birleşik Devletleri ile aralarında imzaladıkları Plütonyum İmhası anlaşmasının askıya alınmasını öngören karara imza attı. Plütonyum imhasına yönelik iki devlet arasında imzalanan anlaşma Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin'in askıya alınması öngörülen kararı imzalayarak anlaşma askıya alındı.

Bize Düşman Gibi Davrandılar Açıklaması Yapıldı

Rusya tarafından yapılan açıklamaya göre Bu karara gerekçe olarak "koşullarda yaşanan köklü değişiklikler ve ABD'nin Rusya'ya düşmanca davranması sonucu stratejik istikrara karşı oluşan tehditler" gösterildi açıklaması yapıldı. Resmi devlet sitesinden yapılan açıklama ile askıya alınma sebebi olarak bu açıklama gösterildi. Rusya Devleti olarak kendi çıkarlarımızı korumak ve kendi istikrarımızın daha önemli olduğu ve bu sebeplerden dolayı askıya alındığı Rusya tarafından gelen haberler arasında. 

Amerika Birleşik Devletleri Anlaşma Şartlarını Yerine Getirmedi 

Bir diğer açıklamaya göre ABD'nin anlaşma gereği olan şartları yerine getirmedi açıklaması yapıldı. Açıklamada Amerika Birleşik Devletleri'nin plütonyum imhası kanununda ki şartları yerine getirmediğine yer verildi. İki devlet arasındaki anlaşma 200 yılında imzalanmıştı. 


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol