Sinem Yazıyoor Editörü

ABD Kadın Milli Takımında Oyuncu İsyanı

eklendi

ABD Kadın Milli futbol takımının güzel kalecisi Hope Solo geçtiğimiz günlerde basına verdiği açıklamalarla isyan etti. Rio olimpiyatlarından sonra takım hocası olan Jill Ellis'e karşı yapmış olduğu eleştirileri ardından ABD Futbol Federasyonu kararıyla 6 ay oyunlardan uzaklaştırılan Hope Solo çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aslında isyanı yalnız oyunlardan 6 ay süreliğine uzaklaştırılmış olması değil, aynı zamanda kontratının da sonlandırılmasına yönelik. 

17 Yıl Emek Boşa Gitti!

Eleştiri yapmış olması nedeniyle kontratına son verilen güzel kaleci alınan bu anlamsız karar yüzünden çok gergin. 17 yıl vermiş olduğu tüm emeklerinin boşa gitmesi oyuncuyu fazlasıyla germiş.

'Korkaklar Gibi Oynadık'

Hatırlatalım ki, takım Rio olimpiyat oyunlarında İsveç takımıyla karşılaşmış ve penaltılar sonucunda yenilmiştir. Son 3 olimpiyatlarda başarıyla oyun sergileyen ve şampiyonluğu kimseye bırakmayan ABD kadın futbol takımı yenilgi sonrası Hope Solo eleştirisi nedeniyle gündem yaratmıştır. "Korkaklar gibi oynadık" diye yorumlar yapan isyancı oyuncu bu sözleriyle Futbol Federasyonunu çok kızdırmış ve sonuç itibariyle yaptığı saygısızlık yüzünden hem oyunsuz hem de kontratsız sezonu bitirmiş durumunda.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol