Sinem Yazıyoor Editörü

76 Yaşındaki Saniye Etki Askere Su Vermediği İddiasıyla Gözaltına Alındı

eklendi

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinin Helhel köyünde yaşamını sürdüren 76 yaşındaki Saniye Etki operasyon yapan Mehmetçiğin ekmek ve su isteğini geri çevirdiği gerekçesiyle için gözaltına alındı. Yapılan aramada evinde PKK paçavraları bulunan yaşlı kadın Saniye Etki daha sonra serbest bırakıldı.Gözaltına alındıktan sonra Hazro Jandarma Komutanlığına getirilen 76 yaşındaki Saniye Etki'nin gece saatlerinde serbest kaldığı bildirildi.

Evinde PKK Paçavraları Bulundu

Yapılan aramada evinde PKK paçavraları bulunan yaşlı kadın Saniye Etki daha sonra serbest bırakıldı. Gözaltına alındıktan sonra Hazro Jandarma Komutanlığına getirilen 76 yaşındaki Saniye Etki'nin gece saatlerinde serbest kaldığı bildirildi.

Saniye Etki'nin Adını İlk Duymamız Değil

Saniye Etki'nin adına daha önce Tahir Elçi'nin vurulduğu zaman duymuştuk. O dönem Tahir Elçi'yle sohbet etmiş ve haberlerde yer almıştı. Sur'da zarar gören Dört Ayaklı Minare'nin durumuna dikkat çekmek amacıyla düzenlenen açıklamadan sonra Tahir Elçi ile konuşmuştu. 28 Kasım 2015'te Diyarbakır Barosunun düzenlediği bir açıklamaydı. Dört Ayaklı Minare'nin etrafındaki kuşatmaların kaldırılması gerektiğini, saldırılara artık bir son verilmesini gerektiğini ve herkesin kendi topraklarında rahatça yaşaması gerektiğini Tahir Elçi'ye söylemişti. Bu açıklamadan sadece bir kaç dakika sonra ise açıklama yapılan yerde silah sesleri duyulmuştur. Sokakta çıkan çatışmada Tahir Elçi vurulmuş ve hayatını kaybetmiştir. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol