Sinem Yazıyoor Editörü

73 Metrelik Bacada Mahsur Kalan Tilki

eklendi

Bursa şehrinde yaşanan olayda 73 metrelik santral bacasında mahsur kalan tilki yardımsever santral çalışanı tarafından yoğun uğraşlar ile kurtarıldı. Soğutma bacasında çalışanların arıza sırasında kullandığı tırmanma merdiveniyle bacaya çıkan tilki saatlerce burada mahsur kaldı.

Güvercin İçin Oraya Çıktı

Bursa'nın Orhaneli ilçesi, Karıncalı Beldesi yakınlarında gerçekleşen olayda ormanlık alanın dışına çıkan tilkinin Termik Santral’in soğutma bacasında bulunan güvercinleri fark ederek dikkatini çekmesi üzerine güvercinleri avlamak amacıyla tırmanma merdiveni ile bacaya çıktı. Mahsur kalan tilkinin uğuldamasını duyan santral çalışanları bacaya yoğun bir uğraş ile tırmanarak mahsur kalan tilkiyi buradan çıkartarak aşağı indirdi.

Sağlığına Kavuştu!

Tilkinin santral bacasında mahsur kaldığını haber alan Doğa ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri tilkiyi bulunduğu yerden teslim alarak sağlık kontrolü için Uludağ Üniversitesi Veterinerlik fakültesine nakletti.2 gün tedavi altında tutulan tilki Karacebey mevkindeki Celal Acar Av ve Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon merkezine gönderildi. Tilkinin Rehabilitasyon merkezindeki işlemlerinin tamamlanması ve sağlığına kavuştuğunun raporlanması ile doğaya salınacağının bilgisi Rehabilitasyon Merkezi tarafından açıklandı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol