Sinem Yazıyoor Editörü

33 PKK'lı Hakim Karşısında

eklendi

Belçika'da terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonlar sonucunda yakalanan 33 kişinin duruşması yapıldı. Duruşmada Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar da yer aldı. Görülen davanın ardından duruşma 3 ay sonrasına ertelendi.

2010 yılında Belçika polisi tarafından ele geçirilen 33 PKK'lının duruşması gerçekleştirildi. Brüksel Adalet Sarayı'nda görülen duruşma, basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Duruşması görülen kişiler arasında PKK terör örgütünün üst düzey yöneticileri de vardı. Aralarında PKK'nın Avrupa'daki üst düzey yöneticilerinden olan Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar'ın da bulunduğu 33 kişi için görülen duruşma 3 ay sonrasına ertelendi. 

Belli Suçlardan Yargılanıyorlar!

Ele geçirilen 33 kişi Belçika Federal Savcılığı tarafından sahte kimlik düzenlemek, haraç toplamak, şiddet uygulamak, PKK'ya finansman sağlamak, Denderleeuw kasabasında yer alan Roj Tv yayınları içinde bulunan radyo kanalını iletişim bürosu olarak kullanmaktan suçlanıyor.

Birçok Kişi Göz Altında

Belçika'da PKK terör örgütüne yönelik soruşturmalar 2010 yılının Mart ayında başlamıştı. Belçika'da çeşitli şehirlerde toplamda 18 ayrı eve baskın düzenlenmiş ve aralarında PKK'nın üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu birçok kişi gözaltına alındı.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol