Sinem Yazıyoor Editörü

30 Ağustos Zafer Bayramı

eklendi

Zafer bayramımızı tüm coşkusuyla kutluyoruz. 30 Ağustos 1922 yılında zaferimizle sonuçlanan büyük taarruz sayesinde bugünlere sahibiz. Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyoruz. Bütün Türk milletinin 30 Ağustos Zafer bayramını kutluyoruz. 

1.Büyük Taarruz

Büyük Taarruz

Türk askeri, ülkeyi dört bir yandan sarmış düşmana karşı büyük bir atağa hazırlanıyordu. Anadoluyu, işgalci kuvvetlerden kurtarmak için bu gerekliydi ve o an geldi. 

2.Mustafa Kemal Atatürk'e Başkomutanlık

Mustafa Kemal Atatürk'e Başkomutanlık

Taarruzdan 20 gün önce, Mustafa Kemal Atatürk'e başkomutanlık yetkisi verilmişti. 

3.Zafer Kutlanıyor

Zafer Kutlanıyor

30 Ağustos 1924'te ilk defa, Dumlupınar'ın Çal Köyünde Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün katılımıyla ilk defa kutlandı. 

4.Mustafa Kemal Dumlupınar'da

Mustafa Kemal Dumlupınar'da

30 Ağustos'tan 2 yıl sonra Dumlupınar'da bir araya gelen eşi Latife Hanım, İsmet İnönü, Kazım Karabekir Paşa ve gençlere unutulmaz konuşmasını burada yapacak olan Mustafa Kemal

5.Kutlamalar!

Kutlamalar!

Başkumandan Zaferi; 1 Nisan 1926’da kabul edilen kanununda 30 Ağustos Başkumandan Muharebesi gününün Cumhuriyet ordu ve donanmasının Zafer Bayramı olduğu, her yıl dönümünde bu bayram gününün kara, deniz ve hava kuvvetleri tarafından kutlanacağı belirtilmiştir.

6.Saygıyla, minnetle...

Saygıyla, minnetle...

Bu ülke için canını veren her askerimizi, bu ülke uğruna sakat kalan her vatandaşımızı, bizlere ışığı gösteren Başkumandanımız Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz...

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN GALERİLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol