Sinem Yazıyoor Editörü

2600 Kilometre Boyunca Uçak Leylek Mersin'de Vuruldu

eklendi

Kuşlar üzerine incelemeler yapan bilim uzmanları tarafından, inceleme altına alınan bir leylek Mersin'den vurularak öldürüldü. Mersin'de bulunan bir gölette silahla vurulmuş halde bulunan leylek, görevliler tarafından götürüldüğü hayvanat bahçesinde yaşamını yitirdi.

Slovak ve Macar bilim uzmanları tarafından üzerine bir takip cihazı takılan leylek, doğaya bırakıldı. 2600 kilometre boyunca uçan leylek, Mersin'e ulaştığında silahla vurularak öldürüldü. Mezitli ilçesine bağlı Devultepe Mahallesi'ndeki bir gölette yaralı halde fark edilen ördek, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. İhbar üzerine gölete ulaşan Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri, çamura saplanan leyleği merdivenli araç yardımı ile kurtardı ve ardından leyleği Veteriner Daire Başkanlığı'na götürdü.

İlk Müdahalesi Veteriner Daire Başkanlığında Gerçekleştirildi

İlk müdahalesi burada yapılan leyleğin bacağının kırık olduğu ve kopmak üzere olduğu tespit edildi. Leyleğin üzerindeki takip cihazı da bu esnada fark edildi. İlk müdahalenin ardından gerekli bakımlarının yapılması için Tarsus Hayvanat Bahçesi'ne götürülen leylek, bir süre sonra yaşamını yitirdi. 

Slovak ve Macar kuş bilimciler, leyleğe takip cihazı takarak göçmen kuşların yol haritasını çıkarmayı amaçlamışlardı.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol