Yaziyoor Yazıyoor Editörü

2016'da gösterime giren Türk korku filmleri

eklendi

2016 yılında gösterime giren Türk korku filmlerinin listesini oluşturduk.  Eğer korku türünü seviyorsanız bu gece ışıkları kapatın ve gerilim dolu filmleri izlemeye başlayın.

1. Baskın: Karabasan

1. Baskın: Karabasan

Yönetmen Can Evrenol

Oyuncular: Görkem Kasal, Ergun Kuyucu, Muharrem Bayrak...

Tür: Korku

Ülke: Türkiye, Abd

Vizyon tarihi 1 Ocak 2016 (1s 37dk)


Baskın beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu alıyor. Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nin “Midnight Madness” seçkisi kapsamında gerçekleştiren Baskın, Can Evrenol’un aynı adlı ödüllü kısa filminden uyarlandı. Filmin yönetmen koltuğunda Can Evrenol oturuyor; başrollerde ise Görkem Kasal, Muharrem Bayrak, Mehmet Akif Budak ve Mehmet Fatih Dokgöz yer alıyor.

2. Mel-Un

2. Mel-Un

Yönetmen Mustafa Kara (II), İsmail Gürbüz

Oyuncular: Zehra Özarslan Çelen, Ayşen Kurç, Fevzi Altunbulak...

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 12 Şubat 2016


İçine cin giren genç bir kızın yaşadığı psişik ruh halinin şeytani güçler tarafından yönetilmesini konu alan filmin yönetmenliğini Mustafa Kara üstleniyor. Filmin senaryosu ise Zafer Kaya'ya ait. Filmin başrollerinde Zehra  Özarslan Çelen, Ayşen Kurç ve Fevzi Altunbulak yer alıyor.


Küçük bir köyde kendi halinde geçinip giden köy halkının sakin yaşamı, aralarından genç bir kızın içine şeytani bir ruh girmesiyle, alt üst olur. Şeytanın kızın bedeninden çıkması için tüm halk seferber olur ancak, ruhun kolay kolay gitmeye niyeti yoktur.

3. Çağrılan

3. Çağrılan

Yönetmen: Hüseyin Eleman

Oyuncular: Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı,Meral Ceren Türk..

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 26 Şubat 2016 (1s 25dk)

Konservatuvar öğrencisi bir grup genç dünyada ilk kez canlı yayında korku filmi çekecek ve yayınlayacaklardır. Set, oyuncular ve seyirciler her şey hazırdır. Heyecanla olacakları beklemektedirler. Sinema filmi çekimi ve eş zamanlı olarak yayın başlar başlamaz her şey kontrolden çıkar ve ortalık kan gölüne döner. Korkutmak için hazırlananlar, kapalı kapılar ardında cinlerin korkunç saldırılarına maruz kalırlar.

4. Ceberrut

4. Ceberrut

Yönetmen: Özgür Yelence

Oyuncular: Özgür Yelence, Merve Akaydın, Ayşegül Kaygusuz...

Tür: Korku, Gerilim

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 4 Mart 2016 (1s 22dk)


YouTube’ta ilginç video yayınları yapan dört üniversiteli genç, yaptıkları videolarla istedikleri sonuca ulaşamadıklarını fark eden gençler daha ilginç konularda video çekmek için internette araştırma yapmaya başlarlar. Araştırma esnasında bir villada yaşanan enteresan hikayeye rastlarlar. Villada yaşanan ilginç olaylar hakkında video yapmaya karar verip hocalarının da yardımıyla villayı kiralarlar. Birkaç deneme görüntüsü almak isteyen gençler, kendilerini korku dolu olayların içinde bulurlar

5. Azazil 2: Büyü

5. Azazil 2: Büyü

Yönetmen: Mustafa Özen

Oyuncular: Ayça Kuru, Sertan Erkaçan, Tuğçe Kurşunoğlu...

Tür: Korku, Dram

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 25 Mart 2016


İlki Azazil: Düğüm adıyla 2014 yılının Ağustos ayında vizyona giren Azazil korku serisinin ikinci halkası olan filmin yapımcılığını yine Burak Film Yapım firması üstleniyor. Sedat işinde başarılı ancak özel hayatında bir o kadar başarısız ve mutsuz genc bir adamdır. Özellikle küçük kızları İlayda doğduktan sonra karısı Aylin ile ilişkileri gün geçtikçe kötüye gider. Karşısına çıkan genç ve güzel bir kadın olan Esma, Sedat'i kısa sürede kendine aşık eder ve Sedat’ın zaten çatırdamak üzere olan evliliğini yerle bir eder. Ancak yerle bir olan sadece Sedat’ın evliliği değildir. Zaman içinde Sedat, Aylin ve küçük kızları İlayda çok kuvvetli bir büyünün etkisinde kalır. Azazil in yeni hedefi aralarındaki bağ zayıflamış olan bu ailedir.

6.Azem 3: Cin Tohumu

6.Azem 3: Cin Tohumu

Yönetmen: Hürcan Emre Yılmazer

Oyuncular: Veysi Alışkan, Yeşim Egemen, Revşan Genç ...

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 8 Nisan 2016


1917 yılında Orta Anadolu'da, Kızılırmak kenarında bir köyde gerçekleşen bir olay, iki yakın aile arasında ve sonrasında tüm köyde senelerce süren gizemli durumlara yol açar. Cinler ile köy halkını birbirlerinden kız alıp verecek, birbirlerinin cenazesine katılacak kadar yakınlaştırır. Bir çok ulema, hüddam aracılığı ile cin kabileleri ve köyün önde gelenleri arasında ruhani anlaşmalar yapılır. Bugün halen köyün dağlık alanlarında ve Kızılırmak kenarlarında görülmeye devam eden tuhaf olaylar nelerdir? Bütün bunların sırrı nedir?7.Şeytan Papuçta

7.Şeytan Papuçta

Yönetmen: A. Cengiz Mert

Oyuncular: İhsan Dayanç, Sancak Bayraktar, İbrahim Kolcu...

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 22 Nisan 2016 (1s 29dk)


Arif, işleri ters giden bir adamdır. Evlidir ve çevresi, eşinin akrabalarıyla çevrilidir. İşleri yolunda gitmediğinden, maddi çözümü ancak define avcılığında bulur. Fakat bu durumu öyle bir takıntı haline getirir ki atıldığı macera sonucu kızı ortadan kaybolur, akrabaların ve arkadaşlarının başına türlü işler gelir. Arif'in define takıntısı tüm ailesini derinden etkileyecektir. 

8.Kabr-i Cin: Mühür

8.Kabr-i Cin: Mühür

Yönetmen: Volkan Adıyaman

Oyuncular: Turgay Başyayla, Sevil Uyar, Burcu Küçük...

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 22 Nisan 2016


Asırlar önce iyi bir cin tarafından Kuran-ı Kerim’den esinlenerek yazılan kitabın, her yüz yılda bir savunmacıları yani korumacıları gelmektedir. Bu korumacı kişilere ise ” bekçi ” ismi veriliyor. 1365 yılında Demirci, yine bir cin vakasını gün yüzüne çıkarabilmek için Mısır’da bir şehire gider. Buhariye’de bir valinin kızının içine cin girmiştir, ve çıkarılması gereklidir. Bunu yapabilecek tek bir kişi vardır oda Demirciden başkası değildir. Demirci elinden geleni yaparak cini çıkartır. Cin o zaman bu zaman büyük bir intikam yemini etmiştir. Yıllar sonra 1915 yılında Zöhre adında bir kız zorlandırılarak Kudret isminde bir Ağa ile evlenir. Bu zorlu evlilikten sonra Zöhre’nin sevdiği, aşık olduğu çocuk Selim bu acıya dayanamaz ve inrihar eder. O dönemler de kitabın bekçisi Nezir Hoca’dır. Fakat Zöhre ve zöhrenin kocasını kardeşi Hacer kitabı çalar. Böylece, hayatlarında yaşayacağı en korku dolu anları yaşamanın pimini çekeceklerdir

9. Magi

9. Magi

Yönetmen: Hasan Karacadağ

Oyuncular: Michael Madsen, Brianne Davis, Lucie Pohl...

Tür: Korku

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 29 Nisan 2016

İstanbul'da İngilizce eğitmenliği yaparak yaşamını sürdüren Marla, kız kardeşine hamile olduğunu ve zor günler geçirdiğini ifade eden bir mesaj bırakır. Bunun üzerine Olivia Amerika'dan apar topar Türkiye'ye gelir. Fakat aynı gece Marla esrarengiz bir cinayete kurban gitmiştir. Polis cinayet zanlısı olarak Marla'nın eski kocasını işaret etmektedir. Mesleği gazetecilik olan Olivia, araştırmalarını derinleştirdikçe korku ve gerilim dolu bir maceranın içine sürüklenir.

10.İfrit'in Diyeti: Cinnia

10.İfrit'in Diyeti: Cinnia

Yönetmen: Özgür Özberk, Şahin Yiğit

Oyuncular: Özgür Özberk, Kirkor Dinçkayıkçı, Gülşah Çomoğlu...

Tür: Gerilim, Korku

Ülke: Türkiye

Vizyon tarihi: 6 Mayıs 2016


Üç genç arkadaş cin temalı bir korku filimi çekmeye karar verirler. Kendilerine sağlam bir hikaye bulmak isteyen bu üç genç, o civarda yaşayan bir Mühr-ü Vekil'in kapısını çalar ve o andan itibaren aradıkları korku hikayesinin asıl oyuncuları olacaklarını bilmeden kendi hikayelerinin dehşetini yaşamaya başlarlar. 

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol