Sinem Yazıyoor Editörü

15 Temmuz Gazisi Külliye'de Memur Oldu

eklendi

15 Temmuz tarihinde Türkiye'de yapılan darbe girişimi sırasında gazi olan Volkan Yiğit, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine külliyeye memur olarak atandı. 

15 Temmuz gecesinde ikiz kardeşi ve kayınbiraderi ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde nöbet tutan Volkan Yiğit, o gece ikiz kardeşi ve kayınbiraderini kaybetmiş ve kendisi de gazi olmuştu. Olay sonrasında Cumhurbaşkanı da olayı canlı olarak izlemişti. Geçtiğimiz gün ise Volkan Yiğit'in külliyede memur olarak işe girdiği haberi geldi.

Haberi Öğrendiği An Külliye'ye Koştular

Ankara'nın Sincan ilçesinde yaşayan Volkan Yiğit, 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün hain planını televizyonlardan görür görmez ikiz kardeşi ve kayınbiraderi ile Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitti. Volkan Yiğit olay gecesi FETÖ'nün külliyeye attığı bombalar nedeniyle ikiz kardeşi Erkan ve kayınbiraderi Alper Kaymakçı hayatını yitirmişti. Volkan Yiğit ise omzundan yaralanmış ve gazi olmuştu.

Cumhurbaşkanı Gözyaşlarına Hakim Olamadı

Volkan Yiğit'in hikayesini katıldığı bir televizyon programında öğrenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gözyaşlarına hakim olamamıştı. Erdoğan, külliyenin bahçesinden vatandaşlara hitap etmiş ve ardından bazı şehit yakınları ile görüşmüştü. Volkan Yiğit ile de bu esnada görüşen Erdoğan, Cumhurbaşkanı'ndan bir iş istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Volkan Yiğit'i külliyeye memur olarak atadı. Yiğit, 7 Eylül'den bu yana külliyede memur olarak çalışıyor.


BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol