Haber Yazıyoor Editörü

14 Ağustos Tehdidine Başbakan Binali Yıldırım'dan Cevap

eklendi

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Yıldırım, FETÖ'cülerin 14 Ağustos tehdidine cevap verdi: "14 Ağustos AK Parti'nin 15. kuruluş yıldönümüdür. Bu kuruluş yıldönümünü de AK Parti'ye yakışacak şekilde anacağız" 

Partisinin grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım terörist başı Fethullah Gülen'den mutlaka hesap sorulacağını vurgulayarak "Şehitlerimize söz veriyoruz, bu aziz vatanı kalleşlere çiğnetmeyeceğiz. Ruhlarını 1 dolar karşılığı satan müptezellere Türkiye’nin ruhunu teslim etmeyeceğiz. O karanlık gece bütün siyasi partilerimiz, bütün medyamız nasıl demokrasi cephesinde yer aldıysa, daima bir ve beraber olacağız. Bunlar böyle bu asil milleti hiç kimse hiçbir yere sürükleyemeyecek." dedi.

FETÖ'nün defalarca kez dile getirdiği 14 Ağustos tehdidine de değinen başbakan "14 Ağustos önemli, çünkü 14 Ağustos Türkiye’ye efsaneler yaşatan AK Parti’nin kuruluş yıldönümüdür.O gün hep beraber genel merkezimizde olacağız." dedi.

Türkiye'yi otoriter olarak göstermeye çalışanlar, seçimle göreve gelen Cumhurbaşkanımızı insafsızca eleştirenler bu tabloyu görünce ne diyecekler. Biz farklı düşüncelerimizle biriz, bir bütünüz. O terörist başı Türkiye'ye gelecek, hesap verecek. Türkiye'yi bombalatan, Türkiye'nin silahını Türk insanına doğrultan o adam hak ettiği cezayı mutlaka alacak. şehit ve gazilerimizin kanlarının hesabını soracağız. Buradan tekrar Sayın Cumhurbaşkanımıza, TBMM başkanına, CHP ve MHP liderlerine teşekkür ediyorum.

Türkiye'yi daha demokrat ve kalkınmış bir ülke haline getireceğimiz. Bugün demokrasi nöbetimizin 26. günü. Yarın bu nöbetlerimize bir virgül koyacağız. Bu millet büyük bir millet.Meydanlardaki coşkuyu bir an olsun düşürmeyen milletimize selamımızı gönderiyoruz. Gençlerimiz haklarını helal etsin. Biz dedik ki günümüzün gençleri apolitik ülke sorunlarına karşı duyarsız. Ne kadar yanılmışız. Onlar bu kahpe girişimi şahadet şerbetini içerek durdurdular.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol