Sinem Yazıyoor Editörü

12 Yaşındaki Endonezya Dahisi

eklendi

Endonezya doğumlu olan 12 yaşındaki Cendikiawan Suryaatmadja adlı çocuk, Kanada'da da bulunan Waterloo Üniversitesi'nin öğrenci kadrosuna kabul için düzenlenmiş olduğu akademik sınavlardan birine katıldı. Düzenlenen sınavdan aldığı notlarla inanılmaz derecede sonuç alması üzerine, üniversite yetkilileri tarafından üniversiteye davet edildi.

İleri Derecede İngilizce Biliyor!

Aldığı davet üzerine Waterloo Üniversite'sine giden dahi çocuk, yaşına bakılmaksızın yetkililer tarafından üniversiteye kabul edildi. 12 yaşındaki Cendikiawan Suryaatmadja, ileri derecede İngilizce konuşabiliyor, üstelik bu dili televizyonlarda yayınlanan dizi ve filmlerden öğrendiğini, özel bir ders almadığını belirtti. Üniversitenin öğrenci kabul biriminde görev yapmakta olan Andre Jardin, Suryaatmadja hakkında önemli bilgiler verdi. Onunla tanışmaktan büyük zevk duyduğunu belirtirken, Suryaatmadja'nın diğer öğrencilere de önemli katkılarının olacağını ve bir an önce eğitim- öğretim hayatına giriş yapması gerektiğini savundu. Tek korkusunun ise yaşının küçük olduğunu söyledi.

Tek Korkusu...

Dünya'nın konusu olan Suryaatmadja, üniversitenin ilk ve en küçük öğrencisi oldu. 12 yaşındaki küçük öğrenci, üniversitenin en zor bölümlerinden biri olan fizik bölümünde eğitim alacak ve büyük başarılar elde edeceğe benziyor.

BU İÇERİĞE TEPKİNİ GÖSTER !

EN SON EKLENEN HABERLER

YAZIYOOR ÜYE YORUMLARI

Giriş yap ! Kaydol